právě čtete...
Nezávislý průvodce Londýnem od A do Z

Doprava z ČR do Londýna a Doprava z letiště do Londýna

AKTUALIZOVANÉ INFORMACE NAJDETE NA NAŠEM WEBU www.mintytrips.cz.

Doprava z letiště do Londýna

Z letiště do Londýna

Poradíme vám jak se rychle a levně letecky či autobusem dopravit do Londýna. Dozvíte se jak se dostat z letiště Gatwick, Stansted či Heathrow do centra Londýna.

Najdete zde informace o:

1. Doprava z ČR do Londýna: letecky, autobusem, pro vlakové fandy
2. Doprava z letiště do Londýna:
a) chci se dostat z letiště do Londýna nebo
b) v Londýně pouze přestupuji a potřebuji se dostat na jiné letiště

DOPRAVA Z ČR DO LONDÝNA

Letecky do Londýna
Nejrychleji se do Londýna, případně na jiné místo v Anglii či Skotsku, dostanete letecky. Pokud navíc letenku koupíte s časovým předstihem u nízko nákladových společností, velmi ušetříte. Vyzkoušejte EasyJet, Wizzair nebo Ryanair. Najděte si letenku přes www.pelikan.cz.

Autobusem do Londýna
Cesta z ČR do Londýna trvá okolo 16 hodin. Můžete jet se Student Agency, Eurolines a dalšími společnostmi.
Pokud pojedete do Londýna autobusem přijedete nejspíše na autobusovém nádraží Green Line Coach Station, které se nachází přibližně 5 minut chůze od vlakového nádraží Victoria station se stejnojmennou zastávkou metra. Šipky vás k Victoria station navedou.

Pro vlakové fandy
Pokud byste se chtěli vydat na cestu do Londýna vlakem, doporučujeme vám využít stránku The Man in Seat Sixty-One… (http://www.seat61.com/Czech.htm). Trasu, ceny a všechny další detaily tam máte připraveny.
Pokud přijedete do Londýna vlakem bude to s největší pravděpodobností s vlakem Eurostar z Francie či Belgie. Přijedete tak na St Pancras nádraží (centrum Londýna), kde je i zastávka metra. Budete pak dále pokračovat do hotelu či kamkoliv potřebujete.

DOPRAVA Z LETIŠTĚ DO LONDÝNA

Chci se dostat z letiště do Londýna
Do Londýna létají z ČR všechny hlavní letecké společnosti, nejvýhodněji pak EasyJet nebo WizzAir (najděte si levnou letenku přes www.pelikan.cz).
Všechna letiště (Gatwick, Stansted, Luton a Heathrow) mají dobrá železniční spojení do centra Londýna. Letiště Heathrow je pak navíc přímo na metru, Piccadily linka, a do centra se dostanete asi za 50 minut. Mezi Gatwickem, Stanstedem a Heathrow fungují jednak rychlá přímá vlaková spojení (staví pouze na letišti a pak až v Londýně. Tyto jsou o něco rychlejší než normální vlaky, jsou čistější, ale dražší.) a pak dále standardní vlaková spojení (staví na více zastávkách, ale jsou levnější).
Z jednotlivých letišť se do Londýna můžete dostat i autobusem (více viz níže).

=> Jak se dostat z letiště Gatwick do Londýna

 • Vlakem
  • Přímé rychlostní vlakové spojení: Gatwick Express, cesta trvá okolo 30 minut, vlak jezdí každých 15 minut. Ceny a další informace najdete na www.gatwickexpress.com. Tip: Lístky koupené přes web jsou zlevněné (bez slevy stojí lístek okolo 18 liber, se slevou okolo 16 liber).
  • Normální vlakové spojení: využijte Southern Trains. Nejrychlejší spojení je mezi Gatwickem a Victoria London station (Victoria London station je v centrum Londýna, jde o vlakové nádraží, kde je i zastávka metra). Cesta trvá mezi 30-40 min a lístek je výrazně levnější než u Gatwick Express (stojí okolo 12 liber). Lístek můžete koupit na letišti z automatu nebo u přepážky.
 • Autobusem
  • Vyzkoušejte EasyBus. Cesta trvá do centra Londýna okolo 1 hodiny, velmi levné, více informací najdete na www.easybus.co.uk nebo
  • autobusy National Express (více informací najdete zde)
 • Více informací o dopravě z Gatwicku do Londýna najdete zde.

=> Z letiště Stansted do Londýna

 • Vlakem
  • Přímé rychlostní vlakové spojení: Stansted Express, cesta trvá 45 minut, vlak jezdí každých 15 minut. Ceny a další informace najdete na www.stanstedexpress.com. Tip: Lístky koupené přes web jsou zlevněné (bez slevy stojí lístek okolo 21 liber, se slevou okolo 20 liber).
 • Autobusem
  • EasyBus, jede na Baker Street (centrum Londýna), jezdí každých 20 minut, cesta trvá okolo 75 minut, stojí od 2 liber, více informací najdete na www.easybus.co.uk
  • Autobusy National Express: autobus A6 jede na Victoria station (vlakové nádraží v centru Londýna, kde je i zastávka metra), jezdí každých 10 minut, cesta trvá okolo 1h40, stojí okolo 10 liber. Autobus A9 jede na Stratford (východní část Londýna) a London Liverpool Street station (tam je i stejnojmenná zastávka metra na červené lince Central), jezdí každých 30 minut, cesta trvá okolo 60 minut, stojí okolo 8 liber. Více o obou autobusech najdete zde.
  • Autobusy Terravision: autobus A50 jede na Victoria station, jezdí každých 30 minut, cesta trvá okolo 1h15, stojí okolo 9 liber. Autobus A51 jede na London Liverpool Street station, jezdí každých 30 minut, cesta trvá okolo 60 minut, stojí okolo 9 liber. Více o obou autobusech najdete zde.
 • Více informací o dopravě ze Stanstedu do Londýna najdete zde.

=> Z letiště Heathrow do Londýna

 • Vlakem
  • Přímé rychlostní vlakové spojení: Heathrow Express. Jezdí každých 15 minut, cesta na London Paddington station (kde je i metro) trvá okolo 15 minut. Ceny a další informace najdete na www.heathrowexpress.com. Tip: Lístky koupené přes web jsou zlevněné (bez slevy stojí lístek okolo 18 liber, se slevou okolo 16.50 liber).
 • Metrem
  • Metrem na Piccadily lince trvá cesta do centra Londýna okolo 50 minut. Tip: pokud letíte na Heathrow a nechcete na letišti stát frontu na kartu městské hromadné dopravy v Londýně (Oyster kartu), kupte si ji zde v předstihu (zašlou vám ji na vaši adresu). Oyster karta platí na metro, autobusy (nikoliv na přímé rychlostní vlaky). Samozřejmě si také můžete koupit pouze lístek na jednu cestu do Londýna a Oyster kartu, pořídit až později.
 • Více informací o dopravě z Heathrow do Londýna najdete zde.

=> Z letiště Luton do Londýna

 • Vlakem
  • Mezi letištěm Luton a Londýnem jezdí pravidelná vlaková spojení (cesta trvá okolo 25 minut). Z letiště nejdříve nasednete na 5 minutovou jízdu autobusem, směr statice Luton Airport Parkway Station, tam pak přestoupíte na vlak. Vlaky končí na stanici St Pancras station (centrum Londýna, kde je i metro).
 • Autobusem
  • Vyzkoušejte EasyBus: www.easybus.co.uk nebo
  • autobusy National Express (více informací najdete zde)
 • Více informací o dopravě z Lutonu do Londýna najdete zde (informace jsou ve slovenštině).

=> Z letiště Citi Airport do Londýna

 • Citi Airport je malé letiště, které se nachází přímo v Londýně (oblast Canary Wharf). Využili byste ho, pokud byste přilétali např. z Belgie, Německa nebo při letech do Skotska. Letiště je napojeno na DLR (Docklands Light Railway), nadzemní metro, která vás doveze do centra Londýna (stanice Bank nebo Monument).

Tip:

 • Zvažte nákup letenky s British Airways. Nejde o nízkonákladovou společnost, nicméně zpáteční letenky koupené v předstihu bývají také někdy levné. Navíc letíte na Heathrow letiště, ze kterého se dostanete do Londýna metrem. Nemusíte tak platit za drahé vlaky z letišť jako Gatwick či Stansted. Navíc s British Airways nemusíte tolik hledět na váhu zavazadel jako například u EasyJet.
 • Kupte si lístky na vlak přes web, ušetříte. Lístek vám dojde emailem, ten pak jen ukážete ve vlaku (někdy ho však musíte na letišti u automatu nebo okénka vyměnit za normální lístek. Čtěte pokyny na emailu).
 • Pokud přilétáte a odlétáte ze stejného letiště, kupte si rovnou zpáteční vlakový nebo autobusový lístek (return ticket), ušetříte.
 • Pokud přiletíte na Stansted nebo Gatwick pozdě večer a do Londýna se vlakem/autobusem dostanete před půlnocí, pospíchejte, ať stihnete poslední metro (poslední jede okolo půlnoci).
 • Pokud se chystáte cestovat vlakem vícekrát a rovněž i mimo Londýn, kupte si na nádraží u letiště “Network Railcard” (obdoba vlakové Zákaznické karty. Poskytuje slevu na jízdné pro držitele karty a další 3 osoby cestující společně – ideální pro rodiny. Nepotřebujete fotografii). Ušetříte jak při cestě z/na letiště, tak při dalších cestách vlakem.

Oficiální stránky Londýnských letišť:
Letiště Stansted: www.stanstedairport.com
Letiště Gatwick: www.gatwickairport.com
Letiště Heathrow: www.heathrowairport.com
Letište Luton: www.london-luton.co.uk

V LONDÝNĚ POUZE PŘESTUPUJI A POTŘEBUJI SE DOSTAT NA JINÉ LETIŠTĚ
Stáhněte si mapku, která vám pomůže naplánovat si přejezd zde.


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

 • 97,318 hits
Advertisements
%d bloggers like this: