právě čtete...
Nezávislý průvodce Londýnem od A do Z

Kdy do Londýna

AKTUALIZOVANÉ INFORMACE NAJDETE NA NAŠEM WEBU www.mintytrips.cz.

Poradíme vám, kdy jsou v Londýně výprodeje, kdy seženete nejlevnější ubytování, kdy se hraje Wimbledon nebo kdy se koná slavný karneval v Notting Hillu.

kdy do Londýna

Dle našeho názoru je Londýn nejkrásnější na přelomu září a října.
Pokud však přijedete i jindy, Londýn vás rozhodně nezklame. Od památek přes nákupní horečky, fotbalové zápasy nebo noční londýnský život, každý tu najdete to své.
Pokud chcete přijet za památkami, červenec až říjen bude nejlepší období, pokud chcete vyrazit v Londýně po nákupech, přijeďte během výprodejů, např. hned po Novém roce.
Níže uvádíme krátké charakteristiky jednotlivých měsíců a co můžete očekávat.


LONDÝN OD LEDNA DO PROSINCE (AKCE, CO SE DĚJE A POČASÍ)

Leden Počasí: teplotně příjemný měsíc, nebývá moc zima ani vlhko. Na konci měsíce se však mohou přihnat bouřky od Atlantiku. Výprodejejsou naplno v proudu (můžete sehnat kvalitní levné oblečení a elektroniku), pokud však nemáte rádi nákupní horečky, do Londýna nejezděte. Divadla a koncertní sály se po vánočním shonu vrací k normálu a seženete tak lístky (někdy i za zvýhodněnou cenu), které byly během Vánoc normálně nedostupné.Pozitiva: velké slevy a výprodeje oblečení, elektroniky atd.
Únor Čínský Nový rokPočasí: většinou nepříjemný oblačný měsíc. Kromě nízkých cen hotelů, toho není moc co doporučit. Můžete však zajít na dobrý koncert nebo do divadla nebo oslavit Čínský Nový rokv Sohu – příjemný den, pokud vám nevadí davy lidí. Na konci měsíce mívají školáci pololetní prázdniny, kdy je Londýn dost chaotický a je lepší se centru vyhnout.Pozitiva: nízké ceny hotelů, oslava Čínského Nového roku.
Březen Počasí: podobné jako v únoru, začíná se objevovat sluníčko, ale je stále vlhko a dosti větrno. Můžete shlédnout veslařský závod mezi univerzitami Oxford a Cambridge(během víkendu).Pozitiva: veslařský závod mezi univerzitami Oxford a Cambridge.
Duben Londýnský maraton Počasí se zlepšuje, i když je stále často vlhko a větrno. Někteří optimisté pořádají „Jarní festivaly“ hudby a divadla, ale počasí je často nemile překvapí. Koná se Londýnský maraton. Během Velikonoc mohou být některé obchody zavřené.Pozitiva: Londýnský maraton.
Květen Počasí: Je tepleji, slunce se objevuje více a více. Často ale také přicházejí rychlé a intenzivní přeháňky. Konec května a začátek června bývá už zpravidla slunečný. Během oslav “May day” můžete vidět tradiční tanec “Morris dancing” (v Oxfordu a někdy v Londýně – např. Hampstead, Greenwich). Pro milovníky květin je tu Květinový veletrh v Chelsea a pro fotbalové nadšence se většinou koná zápas o titul anglické fotbalové ligy – Premier league. První květnové pondělí je den volna a obchody mohou být zavřené.Pozitiva: květinový veletrh v Chelsea, zápas o titul anglické fotbalové ligy. Negativa: nepředvídatelné počasí.
Červen WimbledonPočasí: obecně suché a slunečné počasí. Některá z kulturních center jako Barbican začínají zavírat na léto. Menší nezávislá centra se začínají připravovat na kulturní festival v Edinburghu (Skotsko). Fanoušky tenisu přiláká Wimbledon a dostihové závody uvidíte v The Derby a Ascotu.Pozitiva: tenis ve Wimbledonu, The Derby a Ascot dostihy.
Červenec Počasí: léto je v plném proudu. Koncertů ubývá, divadelní soubory se připravují na The Proms (8-týdenní festival klasických koncertů v Royal Albert Hall). Pro milovníky květin se koná Hamton Court květinový festival.Pozitiva: léto dorazilo do Londýna
Srpen Nottingh Hill Z Londýna se dočasně vytrácí dobrá divadelní představení, neboť jsou všechna na festivalu v Edinburghu ve Skotsku. The Proms, festival klasických koncertů, nabízí to nejkvalitnější, co z hudby můžete sehnat. Londýnské parky září barvami a vyzívají k odpočinku. Do Londýna přijíždí spousta turistů a cena hotelů tak stoupá. Poslední srpnový víkend je vyhrazen karnevalu v Notting Hill– neutuchající hudební a taneční “rej”, jídlo a lidé z celého světa, tlačenice jsou součástí programu. Poslední srpnové pondělí je volno a některé obchody mohou být zavřené.Pozitiva: The Proms – festival klasických koncertů, karneval v Notting Hill, posezení v Londýnských parcích za krásného srpnového počasí. Negativa – v centru města může být nepříjemně horko, dražší hotely.
Září Nejlepší doba k návštěvě Londýna. Teplé, obvykle suché počasí. Koná se festival Mayor’s Thames a Open House víkend, kdy můžete navštívit budovy, které jsou obvykle pro veřejnost uzavřené (Open House víkend doporučujeme všem architektům). Divadla se již vrátila z festivalu v Edinburghu a začínají plánovat nová představení. Začíná nová operní a divadelní sezóna. Můžete vychutnat příjemné teplé podvečery, zajít na festival mořských plodů do Galerie Hay nebo na Jazzový festivaldo Soho (doporučujeme).Pozitiva: teplé Londýnské večery, Mayor´s Thames festival, Open House víkend, Jazzový festival v Soho.
Říjen Počasí je podobné jako v září, jen jsou o něco kratší dny. Babí létoklepe na dveře, pozor ale na překvapivé rychlé přeháňky. Divadla a koncerty jedou stále naplno.Pozitiva: babí léto, divadla a koncerty.
Listopad Podzim a s ním i boj mezi doznívajícím babím létem a prvními zimními dešti přichází do Londýna. Počasí je až na pár dnů stále dobré, přesto noste lehkou bundu přes tričko. Pátého v měsíci se koná noc Guye Fawkese (oslava zmaření pokusu o atentát na krále Jakuba I. a členy parlamentu. Guy Fawkes chtěl atentát uskutečnit.) a propukají velkolepé ohňostroje (pozor: kdekoliv a kdykoliv). Je pořádán Lord Mayor´s festival(festival primátora Londýna. Tento není až tak velkolepý jako London Mayor festival. Londýn jsou ve skutečnosti dvě města: The City of London a The City of Westminster, proto se slaví dva dny primátorů Londýna.).Pozitiva: Noc Guye Fawkese a ohňostroje.
Prosinec vánoční Londýn Zima v Anglii a hlavně v Londýně je ve srovnání s Evropou velmi mírná. Naplno propuká předvánoční nákupní šílenství, na ulicích se objevují vánoční výzdoby a v kancelářích se pořádají divoké vánoční večírky. Během Vánočního týdne je Londýn liduprázdný a mrtvý. Oslavy Nového rokuprobíhají okolo Trafalgarského náměstí a u London Eye. Očekávejte tlačenice, plné metro (pokud nebydlíte v hotelu někde v centru, cesta domů vám může trvat i několik hodin).Pozitiva: vánoční nákupy, Novoroční oslavy v centru Londýna.

Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Mohlo by vás také zajímat

Kdy do Londýna, Praktické londýnské tipy (počasí v Londýně), Doprava do Londýna (doprava z letiště Gatwick, Stansted, Luton a Heathrow), Městská hromadná doprava v Londýně (vše o London Travel Card a Oyster Card), Doprava v Anglii, Walesu a Skotsku, Gurmánský Londýn (jídlo a pití v Londýně), Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky a zajímavá místa, Galerie a muzea v Londýně, Londýnské parky, Londýnské atrakce (londýnské zoo, ZSL London Zoo), Londýnské trhy (Portobello Road), Luxusní i levné ubytování v Londýně (hotely, hostely), To nejlepší z Londýna za jeden den (průvodce Londýnem), Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně (Oxford Street, Regent Street, Primark, Zara, Selfridges, Harrods), V Londýně na pár hodin, V Londýně a Anglii na týden (památky Anglie), Romantický Londýn, V Londýně s dětmi, Krajina krále Artuše, Cornwall (Eden Project, Land’s End, Minack Theatre, Isles of Scilly), Národní park Snowdonia a nejvyšší hora ve Walesu – Snowdon (severní Wales), Hory a jezera v Národním parku Lake District, Bílé útesy a krásné pláže Dorsetu (jižní Anglie), Věčně zelený Národní park Peak District, Ostrov Isle of Wight, Lázeňské město Bath, Univerzitní města Cambridge a Oxford, Sídlo Královny, Windsor Castle, Bílé útesy v Seven Sisters Park, Stonehenge a Salisbury, Skotsko, Edinburgh, jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, hora Ben Nevis, Ostrov Isle of Skye a Highlands, Ostrov Orkney a Highlands, Vnější a vnitřní Hebridy

Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 90,941 hits
Advertisements
%d bloggers like this: