právě čtete...
Často kladené otázky

Jak dlouho trvá cesta z letiště Gatwick / Stanstead / Heathrow / Luton do centra Londýna (na Oxford Circus)

  • Pokud přiletíte na letiště Gatwick (na jich od Londýna) je nejrychlejší vzít vlak (buďto Gatwick Express nebo normální vlak, Southern Trains). Do Londýna, na nádraží Victoria, cesta trvá mezi 30-45 minutami. Z Victoria nádraží, kde je i metro, Vám bude cesta na stanici Oxford Circus (kde je Oxford street) trvat max. 15 minut. / Od letadla, včetně vyzvednutí zavazadel, koupení lístku na vlak, zorientovaní se v metru až po výstup z metra na Oxford Circus, bych viděl celou cestu na 1h30 (max. 2 hodiny).
  • Pokud přiletíte na letiště Stansted (na sever od Londýna) je nejrychlejší vzít vlak (Stansted Express), nebo autobus (více informací o autobusu viz níže uvedený link). Vlak je dražší, autobus levnější, ale jede déle. Cesta vlakem na nádraží Liverpool Street Station, trvá okolo 45 minut. Na tomto nádraží najdete i stejnojmennou zastávku metra, ze které se dostanete do 10 minut na Oxford Circus. Stanice metra Liverpool Street Station i Oxford Circus jsou na červené lince metra Central Line. / Opět od letadla až po vystoupení na Oxford Circus bude celá cesta trvat okolo 2 hodiny.
  • Pokud přiletíte na letiště Heathrow, nejlevnější a relativně rychlé je vzít metro. Metro, na lince Piccadily line, Vás odveze až na zastávku Green Park v centru Londýna, kde pak můžete přestoupit na linku Victoria a popojet jednu stanici na Oxford Circus, kde je hledaná Oxford street. / Celá cesta od letadla až na Oxford Circus bude opět trvat něco okolo 1hod30, max 2hodin.
  • Pokud přiletíte na letiště Luton (severozápadně od Londýna), je vlak opět velmi rychlé spojení do Londýna. U letiště nasednete na speciální autobus, který Vás na vlakové nádraží dopraví, pak budete vlakem pokračovat do Londýna. Přijedete na stanici St Pancras station, kde je i metro. Nastupte na metro, linka Victoria, to Vás odveze na Oxford Circus. / Opět celá cesta od letadla až na Oxford Circus bude trvat do 2 hodin maximálně.
  • POZNÁMKY: Kromě vlaků lze samozřejmě použít i autobus (např. EasyBus = oblíbený pro svoji nízkou cenu) nebo taxi (dobré, pokud jste větší skupina a máte taxi dopředu domluvené). Více informací o vlakových a autobusových spojeních, cenách, jízdních řádech najdete na naší stránce zde. Najdete tam také i odkazy na jednotlivé vlakové a autobusové společnosti a naše další tipy ohledně dopravy z letiště do Londýna.

Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Mohlo by vás také zajímat

Kdy do Londýna, Praktické londýnské tipy (počasí v Londýně), Doprava do Londýna (doprava z letiště Gatwick, Stansted, Luton a Heathrow), Městská hromadná doprava v Londýně (vše o London Travel Card a Oyster Card), Doprava v Anglii, Walesu a Skotsku, Gurmánský Londýn (jídlo a pití v Londýně), Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky a zajímavá místa, Galerie a muzea v Londýně, Londýnské parky, Londýnské atrakce (londýnské zoo, ZSL London Zoo), Londýnské trhy (Portobello Road), Luxusní i levné ubytování v Londýně (hotely, hostely), To nejlepší z Londýna za jeden den (průvodce Londýnem), Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně (Oxford Street, Regent Street, Primark, Zara, Selfridges, Harrods), V Londýně na pár hodin, V Londýně a Anglii na týden (památky Anglie), Romantický Londýn, V Londýně s dětmi, Krajina krále Artuše, Cornwall (Eden Project, Land’s End, Minack Theatre, Isles of Scilly), Národní park Snowdonia a nejvyšší hora ve Walesu – Snowdon (severní Wales), Hory a jezera v Národním parku Lake District, Bílé útesy a krásné pláže Dorsetu (jižní Anglie), Věčně zelený Národní park Peak District, Ostrov Isle of Wight, Lázeňské město Bath, Univerzitní města Cambridge a Oxford, Sídlo Královny, Windsor Castle, Bílé útesy v Seven Sisters Park, Stonehenge a Salisbury, Skotsko, Edinburgh, jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, hora Ben Nevis, Ostrov Isle of Skye a Highlands, Ostrov Orkney a Highlands, Vnější a vnitřní Hebridy

Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 97,318 hits
Advertisements
%d bloggers like this: