právě čtete...
Často kladené otázky

London Pass – ANO či NE?

AKTUALIZOVANÉ INFORMACE NAJDETE NA NAŠEM WEBU www.mintytrips.cz.

Informace o London Passu jsou detailně uvedeny na stránkách www.londonpass.com. Ceny pak zde.

Má cenu si London Pass pořídit?

Z rozhovorů s lidmi co v Londýně byli jako turisté a ze čtení na různých diskusních platformách vychází, že názor na London Pass je rozporuplný. Někomu se vyplatil, mnozí si však většinou myslí, že je to zbytečnost

Pas stojí £46 na 1 den, na 2 dny pak £61. Osobně si myslím, že je to předražené.

Aby se Pass vyplatil, museli byste za jeden den navštívit velké množstí památek, bez přestávek. Pokud jedete do Londýna jen za památkami, bude pro vás Pass užitečný. Pokud však chcete váš program kombinovat (památky, nákupy, odpočinek v parcích, objevování nových kuchyní), pak London Pass nevyužijete naplno.

Spousta muzeí, galerií i památek je navíc v Londýně zdarma. Do Westminsterské katedrály se platí, ale i tam se můžete, během mše, dostat zdarma (to samé platí pro Katedrálu Svatého Pavla). Navíc se London Pass na Westminsterskou katedrálu nevztahuje.

Výhodou London Passu, je že nebude muset stát ve frontách.

Ohledně kombinace London Passu a MHD dopravy v Londýně

Cestovní MHD karta v Londýně (tzv. Travelcard nebo Oyster karta) stojí na 1 den v týdnu £8.40, na 1 den o víkendu £7 (s kartou můžete jezdit po celý den metrem i autobusy).

Pokud si London Pass a MHD kartu koupíte odděleně, zaplatíte £46 + £8.40 = £54.40 (v týdnu). O víkendu zaplatíte £46 + £7 = £53.

Pokud koupíte London Pass včetně cestovní MHD karty, zaplatíte £54 na den.

Shrnutí: Pokud si London Pass chcete koupit, pořiďte si ho včetně cestovní karty MHD.

Celkové shrnutí: doporučil bych si udělat seznam památek, atrakcí, muzeí a galerií, které chcete navštívit. Pak bych si na jejich webových stránkách našel zda mají či nemají vstup zdarma. Spočítal bych si celkové náklady na vstupy a porovnal je s cenou London Passu.

Pokud si London Pass budete chtít koupit, pořiďte si ho včetně cestovní karty na MHD v Londýně.

Doufám, že vám budou tipy k užitku a přeji krásný pobyt v Londýně.

Jakub

PS: A jaký je váš názor? Napište nám na blog nebo na Minty Facebook


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Mohlo by vás také zajímat

Kdy do Londýna, Praktické londýnské tipy (počasí v Londýně), Doprava do Londýna (doprava z letiště Gatwick, Stansted, Luton a Heathrow), Městská hromadná doprava v Londýně (vše o London Travel Card a Oyster Card), Doprava v Anglii, Walesu a Skotsku, Gurmánský Londýn (jídlo a pití v Londýně), Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky a zajímavá místa, Galerie a muzea v Londýně, Londýnské parky, Londýnské atrakce (londýnské zoo, ZSL London Zoo), Londýnské trhy (Portobello Road), Luxusní i levné ubytování v Londýně (hotely, hostely), To nejlepší z Londýna za jeden den (průvodce Londýnem), Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně (Oxford Street, Regent Street, Primark, Zara, Selfridges, Harrods), V Londýně na pár hodin, V Londýně a Anglii na týden (památky Anglie), Romantický Londýn, V Londýně s dětmi, Krajina krále Artuše, Cornwall (Eden Project, Land’s End, Minack Theatre, Isles of Scilly), Národní park Snowdonia a nejvyšší hora ve Walesu – Snowdon (severní Wales), Hory a jezera v Národním parku Lake District, Bílé útesy a krásné pláže Dorsetu (jižní Anglie), Věčně zelený Národní park Peak District, Ostrov Isle of Wight, Lázeňské město Bath, Univerzitní města Cambridge a Oxford, Sídlo Královny, Windsor Castle, Bílé útesy v Seven Sisters Park, Stonehenge a Salisbury, Skotsko, Edinburgh, jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, hora Ben Nevis, Ostrov Isle of Skye a Highlands, Ostrov Orkney a Highlands, Vnější a vnitřní Hebridy

Advertisements

Discussion

2 thoughts on “London Pass – ANO či NE?

 1. Ahoj,

  Nedávno jsem byl v Londýně na pár dní, měl jsem 3 dny na sightseeing. London Pass jsem si koupil (3-denní, v akci za 66.60 GBP, bez dopravy).
  Koupil jsem si ho, protože jsem si chtěl projít památky, které v něm byly obsažené. A dobře jsem udělal. Dokopy jsem šel na atrakce v hodnotě asi 142 GBP. Myslím, že se to dá celkem v pohodě zvládnout, aniž by to bylo nějaké honění a běhání.

  Některé atrakce stály za starou bačkoru. Třeba London Bridge Experience v hodnotě 23 GBP byla příšerná. Stejně tak Royal Mews (sice pěkné kočáry, ale nezajímavé a předražené) a Wellington Arch (pěkný monument, ale vstup v hodnotě 7 GBP o ničem).
  Jiné ale byly super a i když spočítám vstupy jen na ty zajímavé, stále se mi London Pass vyplatil. Nejvíc se mi líbil Tower Bridge, výstava kreseb Da Vinciho v The Queen’s Gallery a plavba po Temži.

  Kromě toho byl čas i na nějaké procházky. Dvě z nich jsou třeba doporučené v průvodci, který jsem k Passu dostal. Jedna jde od Trafalgar Square, přes Picadilly, kolem Buckinghamu až k Houses of Parliament a Westminster Abbey. Druhá začínala u The Monument a šla přes křižovatku Bank, kolem známých bank (třeba super budovy Lloyds), kostela St. Mary le Bow až k burze a St. Paul’s Cathedral. Obě se mi velmi líbily.
  Kdybych se vykašlal na atrakce, které stály zaprd, určitě by byl ještě čas i na procházku po některém parku nebo návštěvu divadelního představení.

  Jen bych varoval třeba před Tate Modern muzeem ve spojení s London Pass. Trochu mě zklamalo, že London Pass nepokrývá vůbec nic, jen audio guide. Vstup je zdarma jen do 2 galerií, ale za aktuální exhibice (v té době zrovna Edvard Munch a Damien Hirst) se platí.

  K St. Paul’s Cathedral – ano, sice se tam dá v neděli (tedy při mši) dostat zdarma, ale jen do první části před zábradlí (pokud se nechcete účastnit mše). Kdo by si chtěl katedrálu v ten den projít, má smůlu.

  Čus,
  Martin

  Posted by Martin Zeman | 26.7.2012, 13:22

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

 • 90,941 hits
Advertisements
%d bloggers like this: