právě čtete...
Často kladené otázky

Studium anglického jazyka v Londýně

Žijeme v Londýně již 7 let a na začátku jsme sem přijeli také s cílem zlepšit angličtinu. Prošli jsme mnohými kurzy i školami a po čase jsme si ověřili, že Češi jsou ve většině případu velmi dobře vybaveni gramatikou i psaným projevem anglického jazyka (již od základních, přes střední až po vysoké školy se v ČR gramatika vyučuje až příliš podrobně). S konverzačními schopnostmi je to pak samozřejmě horší.

Pokud se tedy chystáte do Londýna na zdokonalení angličtiny na dobu do 1 měsíce, určitě bychom doporučili, aby jste si vybral/a školu s kurzem, který je zaměřen hlavně na konverzaci. Měsíc je velmi krátká doba, proto doporučujeme zvolit intenzivní kurz. Čím menší skupina, tím lépe. Pokud můžete, připlaťte a využijte k pilování angličtiny každou chvilku.

Týdenní až dvoutýdenní kurzy jsou spíše motivační a příliš úroveň angličtiny nezlepší (než se rozmluvíte, už zase jedete domů). Lepší je si našetřit na delší, ideálně dvouměsíční pobyt (nikoliv však na letní prázdninový sběr jahod, kde nikdo anglicky neumí. Pokud to se zlepšením jazyka myslíte vážně, je třeba našetřit a pak tomu obětovat peníze a samozřejmě čas. Zkratky bohužel neexistují.).

Pokud přijíždíte na dobu více jak 1 měsíc je možno už volit kombinaci konverzace a gramatiky či jiných specializací (k další konverzaci se dostanete v rámci běžného života v Londýně… v hospůdkách, na úřadech, při nákupech apod.).

Pokud byste tedy zvolil/a pouze kurz konverzace je možno si vybrat jednu ze škol v centru Londýna (měla by však mít akreditaci British Counciluwww.educationuk.org. Tzn. že učitelé mají odborné vzdělání a vyučuje se podle ověřených metodik).

My jsme byli několikrát studenty Callan School (www.callan.co.uk). Vyučují metodou zaměřenou pouze na konverzaci, tzv. Direct method (www.teachingenglish.org.uk/knowledge-database/direct-method).
Je to zvláštní metoda, pořád se při hodině mluví, nedělají se moc žádná písemná cvičení. Pro někoho to funguje velmi dobře, pro někoho méně. V Callan school dělají i zkušební hodiny zdarma (trial lesson) a kurzy se dají zaplatit i jen na jeden týden. Můžete si tak školu i metodu vyzkoušet. Škola je navíc v centru, na Oxford street. Callan School nemá zmíněnou akreditaci, ale svojí metodou je pro studující zajímavá a přínosná.

Direct method vyučují i jiné školy. Když zadáte do vyhledávače “Direct method”, určitě objevíte další.

Má význam si kurz zařídit přes agenturu v ČR?

Máme zkušenost, že kurzy smluvené přes agenturu se těžko mění, pokud by se na místě zjistilo, že Vám např. Škola nevyhovuje.  Při jednání na přímo jsou školy více flexibilnější. Nabídka agentur je také více omezená. V Londýně je opravdu z čeho vybírat a komunikace se školami je jednoduchá. Zároveň můžete školu zdarma vyzkoušet (trial lesson), ještě než zaplatíte školné. Dopředu si tak můžete zamluvit zkušební hodinu v několika školách a až poté se rozhodnout, která škola by Vám nejlépe vyhovovala.

Pro shrnutí: Doporučujeme vybrat si školu (akreditovanou British Councilem – na stránkách školy by mělo být logo British Councilu) s kurzem zaměřeným pouze na konverzaci (bude to asi o něco dražší, ale konverzace, je to co potřebujeme. Gramatiku i psaní máme z ČR ze škol dobře zvládnutou). Čím menší studijní skupina, tím lépe (10 studentů maximálně).
Doufáme, že vám pár těchto rad pomůže.

Jakub a Eva

PS: Napište nám na blog nebo Minty Facebook vaše zkušenosti se studiem v Británii


Mohlo by vás také zajímat

Kdy do Londýna, Praktické londýnské tipy (počasí v Londýně), Doprava do Londýna (doprava z letiště Gatwick, Stansted, Luton a Heathrow), Městská hromadná doprava v Londýně (vše o London Travel Card a Oyster Card), Doprava v Anglii, Walesu a Skotsku, Gurmánský Londýn (jídlo a pití v Londýně), Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky a zajímavá místa, Galerie a muzea v Londýně, Londýnské parky, Londýnské atrakce (londýnské zoo, ZSL London Zoo), Londýnské trhy (Portobello Road), Luxusní i levné ubytování v Londýně (hotely, hostely), To nejlepší z Londýna za jeden den (průvodce Londýnem), Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně (Oxford Street, Regent Street, Primark, Zara, Selfridges, Harrods), V Londýně na pár hodin, V Londýně a Anglii na týden (památky Anglie), Romantický Londýn, V Londýně s dětmi, Krajina krále Artuše, Cornwall (Eden Project, Land’s End, Minack Theatre, Isles of Scilly), Národní park Snowdonia a nejvyšší hora ve Walesu – Snowdon (severní Wales), Hory a jezera v Národním parku Lake District, Bílé útesy a krásné pláže Dorsetu (jižní Anglie), Věčně zelený Národní park Peak District, Ostrov Isle of Wight, Lázeňské město Bath, Univerzitní města Cambridge a Oxford, Sídlo Královny, Windsor Castle, Bílé útesy v Seven Sisters Park, Stonehenge a Salisbury, Skotsko, Edinburgh, jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, hora Ben Nevis, Ostrov Isle of Skye a Highlands, Ostrov Orkney a Highlands, Vnější a vnitřní Hebridy


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 93,067 hits
Advertisements
%d bloggers like this: