právě čtete...
Nezávislý průvodce Londýnem od A do Z

Anglickou snídani musíte ochutnat…

Anglická snídaně je nejenom velmi vydatná, ale mnohy se jedná i skoro o umělecké dílo (posuďte z obrázků). Za posledních 7 let co jsme v Anglii jsme se s Full English Breakfast (oficiální název anglické snídaně) setkávali jen při našich horských túrách ve Walesu, národním parku Lake District nebo Peak District. A musíme přiznat, že při dobývání nejvyšší hory Walesu, Snowdonu, se vydatná snídaně opravdu hodila.

V horských hostelech či hotelech jsme se vždy ale setkávali pouze s tradiční anglickou snídaní. Šlo tedy “jen” o nášup dvou kusů slaniny, většinou místního tradičního párku, volských či smažených vajec, fazolí v tomatové omáčce, žampionů, smažených rajčat, malého bramboráku (tzv. hash brown) a pár toustů k tomu. Samozřejmě kdo měl ještě hlad mohl se dojíst ovesnou kaší, jogurty a ovocem. Po takové snídani jste pak mohli vystoupat i třeba na Mount Everest.

Anglická snídaně (obrázek od flickriver.com)

Anglická snídaně (obrázek od flickriver.com)

Vždy jsme se na snídani ale moc těšili. Byl to takový kolorit, bez kterého by se nám snad do hor ani něchtělo šlapat (mluvím za sebe – Jakub). A pokud si myslíte, že ten snídaňový seznam je k nesnědení, tak věřte, dá se to… chce to jen čas. A při výstupu to stejně vypotíte 🙂

Až ale poslední dva roky, co jsme začali chodit na pravidelné sobotní snídaně i v Londýně, jsme ale objevili, že to nemusí být jen o slanině a fazolích.

Anglická snídaně se v každém koutu Británie a Irska vyvíjela jinak a tak v Irsku dostanete k snídani navíc tlačenku, ve Skotsku jelito nebo tzv. Haggis (pečivo plněné ovčími vnitřnostmi… každý má rád to své 🙂 a ve Walesu zase placky z mořských řas a ovesných vloček. Je opravdu z čeho vybírat 🙂

Skotská snídaně (obrázek od blog.cooktj.com)

Skotská snídaně (obrázek od blog.cooktj.com)

Irská snídaně (obrázek od learnenglishireland.com)

Irská snídaně (obrázek od learnenglishireland.com)

Při našich sobotních snídaních jsme se ale drželi trochu zpátky… na Haggis ani mořské řasy nedošlo (i když mořské řasy v sushi, jsou báječné). Velmi nám však zachutnala, jak to v Londýně nazývají, “středozemní” varianta anglické snídaně – mediterranean breakfast. Ta se většinou skládá z pikantního jehněčího párečku, vajíčka na měkko, humusu (pomazánka z římského hrachu), sýra feta nebo halloumi, oliv, toustů a marmelády (jako dezert).

Mediterranean breakfast

Mediterranean breakfast

Další naší oblíbenou variantou je anglický Eggs Benedict. Pokrm, který se skládá ze dvou polovin anglického muffinu, obložený šunkou nebo slaninou, sázeným vejcem a hollandaise omáčkou.

Eggs Benedict

Eggs Benedict

A nesmíme samozřejmě zapomenout na Menemen, tradiční turecká snídaně z vajec, rajčaj, papriky, chilli, feta sýru, cibule a spousty různorodých koření… podobné českému “leču”.

Menemen

Menemen

Pokud tedy vyrazíte do Londýna zkuste místo kontinentální snídaně ve vašem hotelu či hostelu vyrazit do ulic ranního Londýna a dejte si Full English Breakfast. Buďto tradiční nebo nějakou z jejích variant.

Hash brown snídaně

Hash brown snídaně

V centru Londýna můžete zajít na Full English Breakfast do kterékoliv restaurace / bistra, my doporučujeme West End Kitchen (www.westendkitchen.co.uk). Nebo zkuste Caravan Restaurant & Bar kousek od Chancery Lane (www.caravanonexmouth.co.uk). V Caravan baru je to sice trošku dražší, ale zase si praží i svoji vlastní kávu! A Eggs Benedict tam mají supr 🙂

A nemusíte ani vstávat moc brzo, English Breakfast se často podává celý den… vždyť je to taková snídaně, oběd i večeře v jednom.

Pokud byste si chtěli dopředu rozmyslet kam v Londýně na snídani vyrazit možná vám přijde vhod tato stránka: http://www.timeout.com/london/feature/1064/londons-best-breakfasts-and-brunches   

Přejeme vám dobrou chuť 🙂

Jakub a Eva

NAPIŠTE NÁM. Ochutnali jste někdy anglickou, skotskou či velškou snídani? Chutnala Vám Full English Breakfast?

Více praktických informací o Londýně (doprava, netradiční atrakce a památky, kam za kulturou a za dobrou kuchyní…) se dozvíte v Nezávislém průvodci Londýnem na www.mintytrips.cz


Mohlo by vás také zajímat

Kdy do Londýna, Praktické londýnské tipy (počasí v Londýně), Doprava do Londýna (doprava z letiště Gatwick, Stansted, Luton a Heathrow), Městská hromadná doprava v Londýně (vše o London Travel Card a Oyster Card), Doprava v Anglii, Walesu a Skotsku, Gurmánský Londýn (jídlo a pití v Londýně), Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky a zajímavá místa, Galerie a muzea v Londýně, Londýnské parky, Londýnské atrakce (londýnské zoo, ZSL London Zoo), Londýnské trhy (Portobello Road), Luxusní i levné ubytování v Londýně (hotely, hostely), To nejlepší z Londýna za jeden den (průvodce Londýnem), Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně (Oxford Street, Regent Street, Primark, Zara, Selfridges, Harrods), V Londýně na pár hodin, V Londýně a Anglii na týden (památky Anglie), Romantický Londýn, V Londýně s dětmi, Krajina krále Artuše, Cornwall (Eden Project, Land’s End, Minack Theatre, Isles of Scilly), Národní park Snowdonia a nejvyšší hora ve Walesu – Snowdon (severní Wales), Hory a jezera v Národním parku Lake District, Bílé útesy a krásné pláže Dorsetu (jižní Anglie), Věčně zelený Národní park Peak District, Ostrov Isle of Wight, Lázeňské město Bath, Univerzitní města Cambridge a Oxford, Sídlo Královny, Windsor Castle, Bílé útesy v Seven Sisters Park, Stonehenge a Salisbury, Skotsko, Edinburgh, jezero Loch Ness, hrad Eilean Donan, hora Ben Nevis, Ostrov Isle of Skye a Highlands, Ostrov Orkney a Highlands, Vnější a vnitřní Hebridy


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 98,423 hits
%d bloggers like this: