právě čtete...
Anglie, Wales a Skotsko

5-denní túra v Národním Parku Lake District (vrcholky Scafell Pike a Helvellyn)

DEN 1 – Z Londýna do Lake Districtu

Vyjeli jsme rychlovlakem společnosti Virgin (www.virgintrains.co.uk) z londýnského nádraží Euston do města Penrith. Zpáteční lístek stál £87.10 na osobu., cesta trvala 3hod30mins.

Základní potraviny jsme nakoupili v Penrithu (hned vedle nádraží je supermarket). Můžete ale také nakoupit ve městě Keswick (obchod je hned vedle autobusového nádraží).

Z Penrithu jsme vyrazili autobusem číslo X5 do města Keswick a tam přestoupili na autobus číslo 77 do vesničky Buttermere (za lístky jsme zaplatili £6 a £5.20 za osobu). Abyste ušetřili kupte si od řidiče Explorer ticket za £10 na osobu (platí na všechny autobusy v oblasti).

Vesnička Buttermere byl náš startovní bod.

Délka: 6 km // Náročnost: jednoduchá // Doporučená mapa: OS Explorer Map (OL4) // Naše cesta na mapě: stáhněte si mapu zde

Ubytování

Fotky dne

DEN 2 – Z Black Sail hostelu do Honisteru přes nejvyšší horu Anglie: Scafell Pike (978 mnm)

Délka: 20 km // Náročnost: těžké // Doporučená mapa: OS Explorer Map (OL4 a OL6) // Naše cesta na mapě: stáhněte si mapu zde

Ubytování

Zajímavé odkazy

  • Scafell Pike (info z Wikipedia): en.wikipedia.org/wiki/Scafell_Pike

Fotky dne

DEN 3 – Z Honister Passu do Elterwater

Délka: 17 km // Náročnost: střední // Doporučená mapa: OS Explorer Map (OL4 a OL7) // Naše cesta na mapě: stáhněte si mapu zde

Ubytování

Zajímavé odkazy

Fotky dne

DEN 4 – Z Elterwater do vesničky Patterdale skrze Helvellyn – druhá nejvyšší hora Anglie (950 mnm)

Z vesničky Elterwater jsme přes kopec došli do vesnice Grasmere. Vzali jsme pak autobus číslo 555 na zastávku Thirlspot (řidič vám poradí). Odtamtud jsme začali šplhat na Helvellyn.

Délka: 15 km // Náročnost: středně těžká // Doporučená mapa: OS Explorer Map (OL5 a OL6) // Naše cesta na mapě: stáhněte si mapu zde

Ubytování

Zajímavé odkazy a tipy

  • Helvellyn (info from Wikipedia): en.wikipedia.org/wiki/Helvellyn
  • V Glenriddingu, kam dojdete po zdolání Helvellynu, jsou dva obchody a je tam i plno restaurací, kde můžete oslavit vaše vítězství.

Fotky dne

DEN 5 – Z Patterdale do Penrithu a zpět do Londýna

Hostel v Patterdalu jsme opustili po snídani a hned si koupili 2 lístky na výlet lodí po jezeře Ullswater (Ullswater Steamers – http://www.ullswater-steamers.co.uk). Lístek stojí £8.50 na osobu. Lodí jsme dojeli do vesnice Pooley Bridge a odtamtud došli do Penrithu (6 km). Můžete ale také jet autobusem.

Fotky dne

Celá galerie fotek z výpravy do Lake Districtu – klikněte zde

Tak zase příště, Jakub a Eva 🙂

Jakub a Eva přispívají do Nezávislého průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem (MINTY TRIPS – www.mintytrips.cz). Najdete tam vše, co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Průvodce je sestaven lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 93,067 hits
Advertisements
%d bloggers like this: