právě čtete...
Anglie, Wales a Skotsko

Národní park Lake District

V posledních 7 letech našeho pobytu v Anglii jsme se vydali několikrát do Národního parku Lake District (www.golakes.co.uk) v Cumbrii (severovýchodní Anglie, skoro u hranic se Skotskem).

Lake District je znám svoji překrásnou kombinací hor a jezer. Můžete tam zdolat jedny z nejvyšších vrcholků Anglie, zchladit nohy v šestnácti třpytivých jezerech, projít zelená hluboká údolí či si odpočinout na poklidných plážích.

Můžete také ochutnat tradiční piva (ale), spirálovité párky (Cumberland sausage) a další místní produkty.

A co se sportu týče, Lake District má vše pohromadě. V horách můžete vyrazit na horskou cyklotúru, nasadit boty a zdolat všechny vrcholky, klidně si zarybařit na jezeru i v moři, relaxovat při golfu nebo se jen tak projet na koni. Stačí si jen vybrat.

Pokud by se vám líbili přiložené fotografie a chtěli byste jít v našich stopách, doufáme, že vám níže uvedené varianty možného programu v Lake Districtu přijdou vhod.

This slideshow requires JavaScript.

VÍCE TIPŮ, DOPORUČENÍ A INSPIRACÍ NA DALŠÍ VÝLETY (Národní Park Lake District, Pláže v Cornwallu, Hory v Severním Walesu…) NAJDETE NA www.mintytrips.cz/anglie_a_wales.html

Jak se do Lake Districtu dopravit? Nejjednodušeji vlakem. Pravidelná spojení jezdí z nádraží Londýn Euston do města Penrith. Odtud pak stačí jet autobusem nebo taxíkem do města Keswick nebo Patterdale. Cesta vlakem trvá přibližně 3h30min, zpáteční lístek stojí okolo £80 na osobu (vlaková spojení je možno najít přes http://www.nationalrail.co.uk, pokud koupíte lístky s předstihem, můžete získat výraznou slevu).

Ubytování jsme sehnali v YHA hostelu Keswick, YHA hostelu Patterdale nebo YHA hostelu Helvellyn (www.yha.org.uk, ceny začínají od £18 na osobu a noc)

Lake District - Catbells

Lake District – Catbells

Varianta 1 – Výstup na Catbells / (ubytování ve městě Keswick)

Kopec Catbells (451 m.n.m.) se nachází u jezera Derwent Water a města Keswick (www.keswickplus.co.uk). Náročnost výstupu je malá a tak je to dobrá túra na rozehřátí a první poznání Lake Districtu. Z městečka Keswick se můžete přepravit k jeho úpatí výletní loďkou (www.keswick-launch.co.uk, vystupte v přístavu High Brandelhow). Odtud pak stoupejte strmě na vrchol Catbells. Z vrcholku jsou krásné výhledy do kraje, na městečko Keswick a na jezero.

Do města se pak vraťte okolo jezera (viz mapka na našem webu http://www.mintytrips.cz) nebo opět výletní loďkou.

Lake District - Catbells

Lake District – Catbells

Varianta 2 – Honister Pass Via Ferrata / (ubytování ve městě Keswick)

V Honister Passu najdete první anglickou Via Ferratu (www.honister.com). Její součástí je i adrenalinová skluzavka do údolí. Ferrata je opravdovým outdoor zpestřením pobytu v Lake Districtu a velmi ji doporučujeme.

V Honister Passu můžete také navštívit jeden z mála stále funkčních břidlicových dolů v Anglii. Zajděte na prohlídku do podzemí.

Do Honistru se z Keswicku dostanete autobusem číslo 77 (The Honister Rambler).

Lake District - Striding Edge

Lake District – Striding Edge

Varianta 3 – Výstup na Scaffel Pike / (ubytování ve městě Keswick)

V tomto případě se jedná o celodenní náročnou túru. Scaffel Pike je nejvyšší horou v Lake Districtu (978 m.n.m.) a výstup na jeho vrchol se stal již tradicí pro všechny, kdo si tuto hornatou oblast Anglie oblíbili.

Doporučujeme si v Keswicku najmout taxi a nechat se pod Scaffel Pike doopravit, kde pak začne váš výstup.

Lake District - cestou na Helvellyn

Lake District – cestou na Helvellyn

Varianta 4 – Výstup na horu Helvellyn / (ubytování ve vesničce Helvellyn nebo Patterdale)

Helvellyn je druhou nejvyšší horou Lake Districtu (950 m.n.m.). Při výstupu na ni nás nejvíce okouzlil přechod po hřebeni Striding Edge a dvě horská jezírka Red Tarn a Grisedale tarn. Po namáhavém výstupu je velmi příjemné osvěžit si tolik namožené nohy ve zmiňovaných studených jezírcích.

U vesničky Patterdale je také možno, po předchozí domluvě, navštívit stanici horských záchranářů. Při naší návštěvě nám předvedli celou stanici včetně zásahových vozů. Je to velmi zajímavé a poučné zpestření pobytu v Lake Districtu.

Kromě výše uvedených aktivit a túr se vám v Lake Districtu samozřejmě nabízí mnohé další: od raftingu, veslování na jezerech, horolezeckých kurzů atd. Stačí jen využít nabídek outdoorových center, např. ve městě Keswick (www.keswickclimbingwall.co.uk).

 

Pokud se tedy do Anglie chystáte, na dobu delší než víkend, pokuste se Lake District zařadit do vašeho cestovního plánu. Nebudete zklamáni.

Jakub a Eva

VÍCE TIPŮ, DOPORUČENÍ A INSPIRACÍ NA DALŠÍ VÝLETY (Národní Park Lake District, Pláže v Cornwallu, Hory v Severním Walesu…) NAJDETE NA www.mintytrips.cz/anglie_a_wales.html

Jakub a Eva přispívají do Nezávislého průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem (MINTY TRIPS – www.mintytrips.cz). Najdete tam vše, co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Průvodce je sestaven lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Lake District - Catbells

Lake District – Catbells


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 90,941 hits
Advertisements
%d bloggers like this: