právě čtete...
Anglie, Wales a Skotsko

DO STONEHENGE Z LONDÝNA – inspirace pro váš výlet

HROMADNÁ DOPRAVA

1. VLAKEM
Ze stanice London Waterloo Station do města Salisbury. Vlaky jezdí zhruba každou hodinu a cesta trvá 1,5 hodiny. Ze Salisbury do Stonehenge (15km) jezdí lokální “hop-on hop-off” autobus http://www.thestonehengetour.info/index.shtml (projíždí více monumentů po okolí, takže můžete vystoupit prohlédnout a pokračovat dále dalším autobusem).

Salisbury stojí za prohlédnutí – hlavně místní katedrála.

Náklady a Slevy:
Lístky na vlak se dají koupit na nadraží předem či v den odjezdu (plná cena: – zpáteční lístek cca 35 liber)

Skupinové slevy o víkendu: platí pro skupinu od 3 a výše. Výše slevy pro 3 osoby je 30 %, pro 4 osoby 50 % (více účastníku vždy násobky 3 nebo 4 – např. skupina 7 lidí získá slevu 50 % pro 4 lidi a 30% pro 3 lidi). Skupina musí cestovat dohromady tam i zpět!!! Na slevy není nárok, tzn. Vlakové společnosti si vyhrazují právo slevu na určité spoje nedávat. Slevu je možno získat pouze při koupi lístků na nádraží – nejde je koupit online.

Ceny a jízdní řád “hop-on hop-off” autobusu najdete na http://www.thestonehengetour.info/times.shtml

2. AUTOBUSEM (levnější ale pomalejší)
Ze stanice Victoria Coach Station v centru Londýna do vesnice Amesbury. Cesta trvá necelé 3 hodiny. Z Amesbury do Stonehenge buď pěšky cca 3 km nebo taxikem (cca 10 – 15 liber).

Lístky se dají koupit na stránkách společnosti National Express http://www.nationalexpress.com/home.aspx

Náklady a Slevy:
Lístky se dají koupit na stránkách společnosti National Express http://www.nationalexpress.com/home.aspx
Čím dříve se kupují tím jsou levnější. Cena od 8.50 liber za jednu cestu.

ORGANIZOVANÁ TOUR z LONDÝNA
Je pohodlnější variantou pokud si nechcete zařizovat lístky osobně a řešit jak se pěšky dostat z Amesbury. Většina společností nabízí různé tours – přímé do Stonehenge nebo se zastávkou v Oxfordu či Bath.  Ceny se pohybují od 19 liber za osobu.

Hlavní velké společnosti, které tours pořádají jsou:
http://www.evanevanstours.co.uk
http://www.andersontours.co.uk
http://www.premiumtours.co.uk

Mírnou nevýhodou je, že jste limitováni skupinou a časovým rozvrhem. Kvalita průvodce je též diskutabilní.

Pokud preferujete menší skupiny (max 20) a osobní přístup a fundovaného průvodce zkuste jednodenní tůry s menší společností např.  Tours From Antiquity http://www.toursfromantiquity.com/DayExcursions1.html

Zajímavé jsou též výlety s London Walks, které využívají hromadou dopravu http://www.walks.com/Standalone/Stonehenge__Salisbury_Tour/default.aspx

O STONEHENGE
Rozhodně impozantní monument, nicméně trošku nešikovně položená hlavní rušná silnice dosti kazí dojem celého Stonehenge. Kameny jsou obehnány plotem, takže obdivovat můžete jen zdálky s digitálním průvodcem v ruce. Za plot je možno se za poplatek samozřejmě dostat, nicméně na kameny si stejně sáhnout nemůžete. Je kolem nich cestička a z ní se nesmí vystupovat 😦

Vlastní zkušenost : Na Stonehenge jsme se vydali z Londýna vlakem a pak ze Salisbury jsme šli pěšky překrásnou podzimní krajinou anglického venkova se zastávkou v malé hospůdce na oběd (16km). Upřímně nebýt procházky, asi bychom byli z celého výletu trošku rozpačití. Doprava na Stonehenge je delší a ne nejlevnější. Takže doporučujeme výlet zvážit (hlavně pokud do Londýna přijíždíte na méně dnů) či si připlatit za kvalitnější organizovanou tour, pokud jste velcí nadšenci historie a Stonehenge.

Pro cestovatele napsala a pozdravuje Eva z Londýna
Minty Trips – Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z (www.mintytrips.cz)

fotky ze Stonehenge a města Salisbury: picasaweb.google.com/101114789248574649486/StonehengeSalisbury


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 94,039 hits
Advertisements
%d bloggers like this: