právě čtete...
Nezávislý průvodce Londýnem od A do Z

“2 for 1” slevy do londýnských památek a atrakcí při koupi Travelcard (2 lístky za cenu jednoho)

!!! LONDÝNSKÉ PAMÁTKY A ATRAKCE ZA POLOVIC !!!

Jak je to vlastně se slevami 2 for 1 na londýnské památky a atrakce při koupi Travelcard? Na jaké památky se sleva vztahuje? Co je potřeba si zařídit? Čemu se vyvarovat? Poradíme Vám. Připravili jsme pro Vás přehledný návod, kde Vás seznámíme s 2 for 1 slevami a poradíme Vám jak je můžete získat. Více informací najdete zde: www.mintytrips.cz/slevy_na_pamatky_londyn_2_for_1.html

Co to znamená “slevový systém 2 for 1”
Jedná se o projekt předních anglických železničních společností s cílem podpořit cestování lidí, po železnici, za atrakcemi a památkami po celé Anglii včetně Londýna.

Jak to funguje?
U pokladny dané památky, kterou chcete navštívit, předložíte platný železniční lístek + poukaz a získáte tak 2 lístky za cenu 1 (z toho pramení název 2 for 1).

Železničním lístkem se v Londýně bude myslet Travelcard (papírová jízdenka – POZOR: nikoliv Oyster karta), kterou budete používat pro cestování metrem, autobusem apod.

Poukaz pro danou památku je nutno si předem stáhnout a vytisknout. Je tedy třeba si naplánovat dopředu co chcete navštívit (nebo si poukaz vytisknete až v hotelu v Londýně – pokud mají tiskárnu). Poukazy jsou zdarma 🙂 a můžete si jich stáhnout kolik chcete. Najdete je na této adrese: http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london.
Až si budete poukazy stahovat, budou se Vás ptát na jméno a příjmení. Dále na adresu… pod políčkem “Postcode” je malými písmeny napsáno “Do you live outside the UK?”. Klikněte na “change” a vyberte “Czech Republic”. Dále uveďte datum, kdy chcete památku navštívit, počet osob a u otázky “Station from which you will be starting your journey” vyberte jednu z londýnských stanic (je jedno kterou. Pokud pak přijedete z jiné, nemá to na platnost poukazu žádný vliv).

PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ SLEVY – VELMI DŮLEŽITÉ
– Protože celý projekt je spravován železnicemi, platí slevy 2 for 1 jen na Travelcard a to ještě navíc zakoupené pouze na železničním nádraží!!! Těch je však v Londýně několik, takže se Vám vyplatí místo do metra jít na nádraží a Travelcard zakoupit tam (tady je seznam nádraží v Londýně, kde můžete Travelcard koupit: Kings Cross, St Pancras, London Bridge, Charing Cross, Waterloo Victoria, Paddington, Euston, Liverpool Street). Všechna tato nádraží mají “pod sebou” i metro, takže to nebudete mít daleko.
– Protože se londýnské metro na tomto projektu nepodílí, na Travelcard koupené v metru slevy 2 for 1 nezískáte.
– Pokud budete používat Oyster kartu, na tuto se slevy 2 for 1 také nevztahují.
– Na Travelcard koupenou na letišti, v novinovém stánku nebo koupenou online se slevy také nevztahují.
– Pokud budete mít standardní vlakové lístky z Gatwick Expressu nebo Stansted Expressu, tak na tyto se slevy vztahují. Pozor: na lístky z vlaků Heathrow Express a Heathrow Connect se sleva nevztahuje.
– Poukazy mají limitovanou platnost. Pokud si je vytisknete půl roku před příjezdem, nemusí již platit.
– Některé památky / atrakce nabízejí poukazy jen občas. Proto je někdy na webu http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london najdete, jindy zase nikoliv.
– Pokud budete mít standardní vlakový lístek z Gatwick Expressu nebo Stansted Expressu, tak po příjezdu vlaku do Londýna nestrkejte tento do automatické brány. Ta Vám lístek vezme pro kontrolu, ale už nevrátí (brána nepočítá s tím, že ho budete ještě potřebovat). Co tedy dělat? U brány je většinou průvodčí, ten Vám lístek zkontroluje a zase vrátí.
– Sleva 2 for 1 bude vždy účtována jako jedna cena za dospělého. Tzn. pokud půjdou dvě děti nebo dva senioři navštívit památku, zaplatí vždy cenu 1 dospělého (i když jsou děti nebo senioři).
– Pro získání slevy musíte předložit 1 poukaz a dvě Travelcard (předpokládá se, že každý cestuje a má proto svoji vlastní Travelcard).
– Na slevu není nárok, takže i když budete mít Travelcard i poukaz, nemusí to vždy vyjít. Většinou ale ano 🙂 Čtěte znění podmínek slevy podrobně, někdy nemusí jít o dva lístky za cenu jednoho, ale o nějakou jinou formu slevy.

Co mám tedy dělat?
Rozhodněte se, zda chcete používat v Londýně pro Vaši dopravu metrem, autobusem papírový lístek tj. Travelcard nebo elektronickou kartu tj. Oyster card. Rozdíl mezi těmito, jen ve zkratce, je ten, že s Oyster kartou platíte přesně za to co projezdíte, u Travelcard (jednodenní) zaplatíte celkovou denní sazbu a pak můžete jezdnit kolikrát chcete (metrem, autobusem).

Pokud se rozhodnete pro Travelcard, udělejte toto
1) ještě doma, kde máte i tiskárnu, se podívejte na web http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london a rozhodněte se jaké památky chcete navštívit. Stáhněte + vytiskněte si potřebný poukaz (jsou zdarma)
2) zkontrolujte, zda poukaz bude stále platit až budete v Londýně
3) po příjezdu do Londýna: kupte si Travelcard (na jeden 1 nebo 7 dní, jak budete potřebovat) na nádraží – např. Kings Cross, St Pancras, London Bridge, Charing Cross, Waterloo Victoria, Paddington, Euston, Liverpool Street.
4) po příchodu na pokladnu dané památky / atrakce předložte poukaz a Vaši Travelcard, koupenou na nádraží. Pokud bude vše v pořádku dostanete dva lístky za cenu jednoho 🙂

Na které památky / atrakce se slevy vztahují
Zde je jen pár památek či atrakcí, na které se sleva vztahuje: Muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s, Londýnský Tower, Kensingtonský palace, Londýnská ZOO, London Dungeon (dům hrůzy) a další. Jednotlivé památky nebo atrakce poukazy v určité období mohou či nemusejí nabízet… vždy zkontrolujte web http://www.daysoutguide.co.uk/2for1-london.

Často kladené otázky (FAQs)
Mohou slevy čerpan i turisté ze zahraničí (např. České Republiky)? Odpověď: ANO
Pokud budu mít moje Travelcard platnost pouze např. v sobotu, ale do určité památky budu chtít jít třeba v neděli, dostanu stále slevu? Odpověď: NE. Travecard musí být platná v den návštěvy dané památky.


Doporučujeme:

Kvalitní a levné ubytování v centru Londýna

UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ

KVALITNÍ CENOVĚ DOSTUPNÉ I LUXUSNÍ UBYTOVÁNÍ V LONDÝNĚ. Booking.com je pravděpodobně nejlepší hotelový vyhledávací systém, který jsme kdy viděli. Zdarma prohledá všechny možnosti ubytování v centru i okolí Londýna a nabídne vám nejpřijatelnější ceny londýnských hotelů, hostelů a bed and breakfast. Vše v českém jazyce. My jsme booking.com využili už několikrát a vždy jsme našli dobré ubytování za výhodné ceny. Jakub a Eva

Nejlevnější online letenky do Londýna koupíte od www.pelikan.cz.


Více informací najdete v našem Nezávislém průvodci Londýnem, Anglií, Walesem a Skotskem… WWW.MINTYTRIPS.CZ. Co tam konkrétně najdete? Aktuální informace na téma: Doprava v Londýně, Kam v Londýně zajít na dobré jídlo, Kultura a noční život v Londýně, Londýnské památky, zajímavá netradiční místa, galerie, parky & trhy, Ubytování v Londýně a další. Připravili jsme pro vás rovněž praktické průvodce: To nejlepší z Londýna za jeden den, Víkend v Londýně, Londýn zdarma, Za nákupy v Londýně, V Londýně na pár hodin, Romantický Londýn a V Londýně s dětmi. Dále vám přinášíme tipy kam se vydat za putováním v Anglii (Cornwall, Lake District, Dorset…), Walesu (Snowdonia) a Skotsku, včetně podrobných cestovních itinerářů, map a fotek.


Advertisements

Discussion

No comments yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Minty Trips (www.mintytrips.cz)

Nezávislý průvodce Londýnem, Anglií a Skotskem od A až do Z - vše co jste kdy potřebovali vědět při vašich cestách do Velké Británie. Sestaveno lidmi, kteří v Británii žijí, obdivují její krásy a místa, která doporučují, dobře znají.

Jedete na dovolenou? Hledáte levné a kvalitní ubytování?

U nás na http://ubytovani.mintytrips.cz najdete více než 2 000 000 hotelových a hostelových nabídek po celém světě, nejlepší ceny a ověřená hodnocení cestovatelů. Vyzkoušejte http://ubytovani.mintytrips.cz (klikněte níže)

Join 44 other followers

Návštěvy

  • 90,941 hits
Advertisements
%d bloggers like this: